Začínám tušit, proč musí být na horách všechno zavřené...

Aneb tak tomu i věřím...

2020 11 28 04Včera jsem sledoval zasedání vlády o prodloužení nouzového stavu. Bylo to docela poučné.

2020 12 23 12imo jiné jsem se dozvěděl, že prý už teď vlekaře objíždějí zahraniční kupci a tlačí na ně, aby jim prodali své horské areály, že jejich nabídka se už nebude opakovat, eventuálně že příště bude ještě nižší (obvyklá laciná obchodní taktika).

2021 01 10 09eví se zřejmé, že dojde k další vlně laciných výprodejů českého majetku a podniků do zahraničních rukou. Zdá se, že divoká privatizace v devadesátých letech na rozkradení ČR nestačila a že teď jde i o ten zbytek.

2020 12 22 05omnívám se ale, že ty hory v tom hrají ještě jinou roli. Působí totiž naprosto nevěrohodně argument, že na horách se lidi mohou od sebe nakazit, zatímco ve frontě na testy, kde se hloučkují a debatují nakažení i nenakažení lidé z širokého okolí na jedné hromadě, tak tam se podle vlády asi nakazit nemohou. Podivná logika. Vypadá to spíš, že vleky stojí z důvodu účelové finanční likvidace majitelů horských areálů.

2020 12 22 08že tady nejde ani tak o vleky jako o část našeho území, které pak bude v mnoha případech říkat pane nikoliv Čechům, ale Němcům. Naše hory jsou totiž většinou v pohraničí a přesně tam ten covid momentálně prosperuje ze všech oblastí nejvíce. Je to jen náhoda a nebo se nám míní zpátky nasáčkovat Němci, skupujíc hektary zkrachovalých horských areálů v blízkosti státních hranic?

2021 01 10 01ylo to jen nedopatření, že p. Havlíček, ministr průmyslu a obchodu sliboval vlekařům otevřené sjezdovky, načež všichni zasněžovali, což jim způsobilo dnešní obrovské dluhy za elektřinu?

2021 01 10 09e to jen shoda okolností že právě nyní Evropský parlament spekuluje nad zrušením Benešových dekretů a obdobných poválečných dekretů, které mají i Maďaři a Poláci? Zdá se mi to nebo je to jen další ukázka salámové metody? Není to jako s těmi jeziňkami? Jen dva prstíčky tam strčíme a hned zase půjdeme...?

No nevím... Zdá se mi ale, že se nám sem sudeťáci, které naši předkové z dobrého důvodu vyexpedovali dveřmi, začnou brzy vracet okny.

2020 01 26 02Co si o tom myslíte? Napište nám svůj názor, rádi jej zveřejníme!

2021 01 03 02akonec přidám vtip, který koluje po netu. Prý musíme mít zavřených 70 % obchodů, abychom se pak všichni mohli potkat v těch zbylých 30 %. No tak nevím, jestli i proto nemusíme mít ty zavřené sjezdovky. Aby nám nezbylo než zimu trávit doma nebo jen v těch několika málo otevřených obchodech, když všechno ostatní je zavřené. Jestli nám tu někdo vyrábí pandemii, dělá to opravdu dobře. Líp bych to nesvedl.

Mějte hezký a pohodový den.

Please publish modules in offcanvas position.