Co nám vzkazuje Donald Trump?

Nám komunistům DT přímo nevzkazuje vůbec nic. Ta otázka je míněna jako takzvaná řečnická a pokusím se srozumitelně vyjádřit, jak to s tím vzkazem myslím.

2020 12 23 11ačnu tím, že mě zaujalo docela dost, jak se ke konci funkčního období vystupňovalo jeho zpravodajské lynčování napříč světem. Není na škodu projít si to, jak americká a mezinárodní média prezentovala evidentně podvodné americké prezidentské volby. Jak lživě informovala o události ze 6. ledna 2021. Proč?

2021 01 12 042021 01 03 02o protože to ukazuje na propojení všech, kdo se lynčování DT účastnili. Mohli bychom si přitom uvědomit, že tatáž média nás oblbovala například o zbourání tří mrakodrapů dvěma letadly 11. září, stále nás oblbují al-kajdou nebo islámským státem, nebo dříve zbraněmi hromadného ničení v Iráku a teď různými okolnostmi v souvislosti s kovidem, který je určitě nebezpečný, ale dříve nebo později nám dojde všem, že nebezpečnější než kovid jsou darebáci, kteří to nebezpečí zneužívají.

2020 12 23 12ožná, že dobrý výraz je chobotnice, která šířením manipulací a lží vykonává úžasný tlak v celém světě. Takový tlak, že i lidé, od kterých bych očekával rozumnější nebo objektivnější pohled na věci, patrně manipulacím a lžím podléhají a zdravý rozum jako by se vytrácel. Komu a čemu něco prospívá, to je otázka, na kterou by se nikdy nemělo zapomínat. A taky se ukazuje, že hodnotit cokoli na základě informací hlavních agentur a televizí je nejlepší způsob jak ze sebe dělat vola.

2020 12 23 12ožná je to jen moje chyba, že jsem po 6. lednu v průběhu asi týdne nenašel ani jeden článek, který by nezmiňoval, že to s tím přepadením Kapitolu DT přehnal. S odstupem dní mně přijde, že se to pomaličku mění, zpočátku jen pomalu a váhavě nebo opatrně, přičemž moudřejší hlasy jsou masívně okřikovány. A v Americe se zatím snaží s pomocí všech dosavadních lží a manipulací dorazit jednoho pracháče, který se zřejmě poněkud vymkl kontrole jiných pracháčů, kterým se zdálo, že ho musí zarazit. To, že chapadla výše zmíněné chobotnice lhala, lžou a dále budou lhát, na tom není nic nečekaného. S tím se musí počítat.

2020 12 23 12usí se počítat i s tím, jaký to má reálný vliv. Ale že poměrně snadno podlehli žvástům a lžím ti lidé, kteří si zvolení Trumpa presidentem nejdříve pochvalovali a celkem dlouho mu stranili, tak, to bych nečekal v té míře, jak se to skutečně stalo. Kde zůstal rozum a rozvaha? Kde zůstala všechna zkušenost s tím, jak chobotnice funguje? No to nevím. Co si mohu myslet o tom, že pan president pravil, že Donald T. je trapný, když neumí prohrát. A to má pan Zeman s působením médií vlastně úplně stejnou zkušenost jako DT. Babiš vlastně to samé předvedl s červenou čepicí. Naše milá KK se také vyjádřila, že ten 6. leden je Trumpův veleprůšvih. Pro mě veličina, pokud jde o schopnost shromažďovat spoustu důležitých a zajímavých faktů, totiž Štěpán Kotrba, má Trumpa kvůli 6. lednu za hlupáka. Tak to napsal a to mě překvapil.

2020 12 22 08tak mě napadá předložit pár podle mě určitě relevantních otázek, které asi zpochybní prvoplánové odsouzení D. Trumpa, který má být podle jeho protivníků i lidí podléhajících mediálnímu tlaku hlupák a ješita, který neumí přijmout porážku, který je údajně dokonce rasista a figura nastrčená Putinem atd. atd.

2020 12 22 03rotože se Trump snažil úporně bojovat se spiknutím a proti mediálnímu lynčování s velkým odhodláním, které by patrně každý neprokázal, to je projev neschopnosti unést čestnou porážku? No né, fakt? Ale vždyť on to svým voličům veřejně slíbil, že to jen tak nevzdá. Už nějaký čas před volbami, když upozorňoval, že na podvody dojde, ohlásil, že bojovat bude.

2020 12 22 08ono na podvody zcela jistě došlo. To je nepochybné, i když nám zpravodajci z Ameriky a odjinud sdělují-namlouvají, že se nic nedokázalo. Slíbil, že bude bojovat až do konce. To si někdo myslí, že nevěděl po čtyřech letech neustálého mediálního lynčování, s kým má tu čest? To si někdo myslí, že nevěděl dopředu, že to bude velmi obtížné, psychicky náročné, že to bude stát spoustu sil a že přitom výsledek jeho boje vůbec jistý není? Že je to, co dělá, šíleně riskantní, to prostě musel vědět.

2020 12 23 12yslí si někdo, že DT neví o tom, že když to nejde jinak, zařídí hluboký stát atentát, jako se stalo hned dvěma Kennedyům? Ten člověk se zcela jistě dopustil i chyb. Nepovažuji nyní za nutné některé připomínat. Jen poznamenám, že kdo nic nedělá, ten se chyb nedopouští. Jásot všelijakých chytráků, když se nějaká chyba ukázala jako chyba, ho také nezastavil. Nezastavily ho ani všemožné lži, šířené kolem jeho osoby, překrucování jeho vyjádření za účelem udělat z něj kašpara, lháře, hlupáka, sexistu a nafoukance atd. atd. Podrazy až mnoha lidí z jeho okolí, které ho provázely celou dobu jeho působení ve funkci, ho nepřivedly k tomu, že se "na to vykašle" a hodí se do klidu. Kde se vzala taková osolnost a vnitřní síla? Nemyslím si, že to nutně musel být pocit odpovědnosti k voličům, nemyslím si, že to nutně musí být ryzostí jeho charakteru, o němž si nedělám velké iluze. Ale nemám ani argumenty proti. Ovšem rozhodně si nemyslím totéž, co některé "osobnosti", že ten člověk neumí prohrávat a to je jeho hlavní a jediná motivace. Je to snad hanba, že je bojovník?

2020 12 23 11míním ještě jednu věc, která by mohla být motivací pro nás, takový nepřímý vzkaz od DT. Ten pracháč dokázal získat takové množství voličů při své druhé prezidentské kandidatuře, že hluboký stát musel zmobilizovat i padlé z války severu proti jihu a další nájemníky z amerických hřbitovů, aby to nakonec Trumpovi na vítězství nestačilo. Do těch jeho skutečně obrovských čísel ještě přitom nejsou započítány hlasy voličů, které pirátský IT systém sumarizace hlasů překlápěl bidónovi. A položil si někdo otázku, kdo to byli ti jeho voliči ve společnosti rozdělené 1 : 99? Možná by se někdo měl zamyslet nad tím, jak se stalo, že přes drtivý tlak oblbovacích prostředků neboli dominantních amerických a světových médií proti Trumpovi, který měl na své straně akorát Twitter (což samozřejmě není úplně přesné), dosáhl ten člověk vlastně zázračné výsledky.

2021 01 09 02čem to asi bylo, že ho například volilo dokonce více černochů než v minulých volbách, když byl usilovně prezentován jako rasista? Viděl jsem v roce 2016 několik videí s jeho projevy k lidem. Divili by se někteří obsahu jeho projevů, které nutně musely být zajímavé pro obyčejné lidi. Teď nechci tvrdit, že všechno myslel upřímně a hodlal všechno do puntíku splnit. Ale tvrdím, že k zamyšlení to je. Protože vycházel z toho, že věděl, co lidi potřebují. A to by pro nás mohlo být inspirací, nebo ne?

2020 12 23 03i, kdož se pohoršují nad Trampem, který údajně poslal lidi do Kapitolu, se stejně pohoršovali, když mu média vypnula jeho zásadní vystoupení? Není na místě se ptát, zda ti, kdo dnes a denně účelově lžou v rádiu a televizi, oprávněně chválí americká média, že zarazila prezidentovi údajné lhaní v přímém přenosu jeho projevu? Ti darebáci a váleční zločinci, jako je bidón a spol. jsou ti praví, kdo mají patent na výklad, co je správné a co ne? A když něco tvrdí jejich agentura vlivu u nás, tak to má nějakou váhu a má se to papouškovat? Kde zůstal zdravý rozum některých "osobností? Co když tam nikdy nebyl?

Donald Trump není můj člověk. Ale nevzít na vědomí, že skutečně nevyvolal obdobné série konfliktů jako zločinci klintonovci, bušovci a obamovci, to svědčí jedině o něčí pitomosti. To asi jinak vyjádřit nejde. Takže DT není sice můj člověk, ale nemůžu ho hodit do jednoho pytle jako naše milá KK s jinými pracháči, ze kterých jde nutně větší strach.

2020 12 23 13de je nějaký důležitý vzkaz pro nás? Snad bychom si mohli říci, že když se nám podaří vrátit KSČM ke komunistické orientaci, nebudeme to mít lehké, protože soustředěná palba proti nám bude nejméně taková, jako vidíme v případě lynčování DT sdělovacími prostředky. Nebudou nás šetřit, budou zcela určitě lhát a manipulovat ze všech sil, budou se snažit dorazit nás a do propadliště dějin zahnat a zasypat. Bude to tak. Někteří z blbosti nebo vypočítavosti utekli z bojiště už teď. Nejde o to, že bychom měli něco s Trumpem společné z hlediska ideologie a politiky. Jde o to, že jsme sice jiný, ale stejně jako on nepřítel hlubokého státu. Neexistuje prostředek, který proti nám nepoužijí. A musíme počítat s tím, že budeme muset něco vydržet. A tak potřebujeme představitele, kteří takovému drtivému tlaku dokážou čelit a nepodělají se. A ne trubky s prvoplánovým viděním světa.

2020 12 22 03okud se v této chvíli a v příštích blízkých časech nepodaří stranu vrátit ke komunistické ideové a politické orientaci, patrně bychom mohli a měli vytrvat a hrát naplno dál. Tak trochu spoléhám i na to, že pokud něco víme o dějinách, tak víme, že existují nějaké jejich zákonitosti, které konec konců oblafnout nejde. Ti co už komunismus fakticky vzdali nebo si zkoušejí hrát na remízu, ti pro nás do vrcholných funkcí nemohou být přijatelní. Je jedno, zda komunismus opustili z blbosti nebo si počínají z pohnutek rozličných, ale úcty nehodných. Trump není můj člověk, ale jeho bojovná zarputilost mi přijde jako výzva, že bychom my komunisté neměli být větší poserové, než on. Že bychom měli bojovat dál, i když se všechno nepodaří hned.

PaedDr. Jindřich Kania

Please publish modules in offcanvas position.