Přišlo nám do pošty, aneb Můj diskusní příspěvek pro ÚV

Můj diskusní příspěvek, předložený písemně dříve, než s křížkem po funuse.

Soudružky a soudruzi,

jak víme, vláda prodlužuje o další dva týdny omezení životních funkcí české společnosti. V této situaci se 16. ledna má sejít nebo se nebude moci sejít zasedání ústředního výboru KSČM. Jednání našeho okresního výboru proběhne nebo nebude moci proběhnout 18. ledna. To je v tuto chvíli otázka, jestli opatření proti šíření virů bude také opatřením proti jednání orgánů naší KSČM.

2020 12 22 03okud obě dvě zmíněná jednání proběhnou, bude náš okresní výbor uskutečněn velmi pravděpodobně "s křížkem po funuse", protože už si jen vyslechneme, že ústřední výbor o něčem rozhodl, nebo rozhodnout chtěl a neprošlo to, protože i to se může stát a možná i neštěstí bude prakticky hotovo bez toho, že bychom se jako členové OV mohli předem alespoň vyjádřit, když přímo rozhodování v závažné věci neovlivníme.

O čem to vlastně mluvím? Vysvětlím následovně.

  1. Existuje předpoklad, že na jednání ústředního výboru bude předložen návrh zvolit předsedkyní K. Konečnou a místopředsedy Šimůnka, Luzara a Pěnčíkovou. Na místopředsedu by snad měl být navržen i Skála, což má podle mého názoru jediný smysl, totiž dostat ho do pozice, kdy bude "figurovat", ale nebude moci nic reálně ovlivnit. To už tu bylo. Podle mého názoru je tahle varianta pro JS nepřijatelná a níže se zmíním proč si myslím, že to tak bude. Samozřejmě, že to za něj nerozhodnu. Pokud se ale podle svého vlastního rozhodnutí nenechá do "pastičky" vlákat, má moji podporu. Soudružky a soudruzi otevřeně vám komu v tomhle diskusním příspěvku píši, že jsme podle mého názoru už zase svědky pokusu o podraz. Není první a nejspíše nebude ani poslední. Podraz ve svých důsledcích ani ne tak na Skálu samotného. On není žádný hlupák, aby jen tak naletěl. Je to další podraz na nás všechny, kdo bychom po jedenácti volebních prohrách uvítali, že konečně dojde na potřebné změny ve vedení, aby strana vybředla z procesu chcípání na úbytě. Jména odpovědných, dnes už dokonce i usvědčených lhářů, manipulátorů a v některých případech i hlupáků, kteří za to chcípání nesou odpovědnost, si můžete doplnit sami. Já za sebe říkám, že už jich mám po krk a toho jejich chytračení a pokusů dělat z nás hlupáky mám tak akorát dost.
  2. Druhá možnost, ke které může jednání ÚV dospět je, že na zvolení nového vedení nebude dost hlasů. To je docela dobře možné a K. Konečné bylo sděleno, že v bodě 1. zmíněný návrh na složení vedení nedostane podporu soudruhů, kteří by rádi konečně prosadili účinné řešení stávající hluboké krize strany, včetně její komunistické identity. Tito soudruzi podporují variantu, která byla před časem navržena jedním okresním výborem a kterou v dalším bodě mého diskusního příspěvku připomenu. Zde jen doplním poznámku, že prostě není možné, pokud nám slouží zdravý rozum, podporovat změnu, která vlastně žádnou změnou není, dostanu se ještě k tomu říci, proč jsem si jist, že to potřebná změna není. A podporovat tohle neřešení by znamenalo vlastně obelhávat soudružky a soudruhy ve straně a také veřejnost. Takže může dojít i na to, že nebude nové vedení zvoleno, vše zůstane při starém. Tím fakticky současné vedení strany (podle výsledků jejich práce likvidátorská skupina) ve funkcích setrvá dále a na neurčito. Dovolím si nyní tvrdit, že v tom případě je na celých sto procent jisté, že v roce stého výročí existence strany to bude v pořadí už dvanáctá volební porážka, tentokrát už v důsledku toho vypadneme z parlamentu. Pokud si někdo myslí, že se v okresech přetrhneme ve volební kampani a to přinese úspěch, je úplně vedle. Zažijeme jen, jak v různých průzkumech budeme mít až do voleb čísla nad pět procent, protože tak "se to dělá". Ale po volbách už budeme mimo hru.

2020 12 23 13dyby byla příležitost sejít se na našem okresním výboru ještě před jednáním ústředního výboru, požádal bych na této oficiální půdě, aby náš předseda a člen ústředního výboru podpořil variantu, která byla před časem navrhována jedním okresním výborem. Nyní ta dříve slíbená připomínka oč se jedná. Byl totiž jedním okresním výborem předložen návrh, aby byli co nejdříve místopředsedy zvoleni k. Konečná a J. Skála a připravili sjezd. Na sjezdu by pak došlo na rozhodnutí o tom jaké funkce budou ve vedení strany a pak také k volbě lidí do těchto jednotlivých funkcí. Příprava na sjezd by mohla proběhnout úspěšně. Lze to doložit fakty a pokud bude zájem, mohu je předložit. Zde to neudělám, protože to by zase o nějakou stránku textu přibylo.

Nemohu a nechci nikomu nic diktovat, ale přijde mi na druhé straně nemožné mlčet a nevyjádřit se k věci dříve, než to bude s křížkem po funuse. Proto vás s tím obtěžuji.

  1. Zatímco my všichni "řadoví" členové různých orgánů jsme víceméně "uvedeni do klidu" koronavirem, někteří funkcionáři ve "vyšších patrech" a vlastně za našimi zády, jak už si zvykli, domlouvají kdo s kým o čem a pro koho. Jestliže je zde návrh na vedení strany uvedený shora, není to určitě žádná náhoda. Jsem si jist, že oni jmenovaní Šimůnek, Luzar a Pěnčíková, kteří v současném vedení mají pozice už teď (Luzar místopředseda v klubu poslanců, který je dneska v rozporu se stanovami víc vedení než samotný ÚV) "našli vzájemné porozumění". To by samozřejmě samo o sobě nebylo nic špatného, že lidé spolu komunikují. Jenže tito lidé vlastně žádnou změnu nepředstavují. Jisté je, že tito lidé, nebudou ochotni a hlavně schopni přinést potřebnou dynamiku. Říkám nyní otevřeně, že žádnou dynamiku nepřinesou. Pokud dostanou šanci, nic to nepřinese a všichni to odskáčeme. Na to nemusím být věštec, to by totiž muselo být znát už dávno. Copak tihle lidé doktoru Filipovi alespoň zkusili nějakou dynamiku vnutit? Umějí akorát "úřadovat" a to ještě nejednou problematicky a ještě taky umějí poslušně plnit...
  2. Už dříve jsem říkal několikrát, že díky lidem ze současného vedení jdeme od desíti k pěti, přesněji od dvacíti pod pět (procent ve volbách). Už řadu let se to potvrzuje v praxi. Nemám z toho žádnou radost a připomínám to jen proto, abych dodal potřebnou váhu tomu co říkám. Že mám prostě pravdu. Snad to pohne s tím, aby náš člen ústředního výboru podpořil variantu vedení Konečná a Skála. Jenom v tom případě máme naději. Tak kategoricky ta věc stojí. Říkám zcela otevřeně, že na členech ÚV je obrovská odpovědnost a fakt poslední příležitost... Nedojde-li k žádoucí změně co nejdříve, budeme na okrese dělat maximum co zvládneme v další volební kampani a bude to tak akorát pro legraci králíkům a pirátům a podobné verbeži.
  3. Jak víme, po jedenáctých prohraných volbách šéfové strany "dali k dispozici svoje funkce". Zase budu úplně otevřený a napíšu co si myslím. A myslím si, že nás funkcionáře a členy strany mají za lidi nemyslící. Ve skutečnosti na opuštění funkcí nepomysleli a prostě a jednoduše lhali. Jen pod tlakem nyní přistoupili na možnost řešení, které by mohlo nastat v nejbližší době, pokud se jednání ÚV uskuteční. A i zde se nás pokoušejí znovu podvést, jak snad docela srozumitelně vyplývá z toho, co už jsem výše napsal. Připomínám i ono lhaní, že sjezd bude moci být až na podzim. Brňáci prokázali, že to byla lež. A já se ptám, jak dlouho to ještě chceme snášet bez odporu? Smysl toho lhaní byl v tom, aby si dr. Filip a spol. udrželi vliv na přípravu voleb. Komentář netřeba, aspoň doufám, že každému dojde proč to tak chtěli. A nyní zde před sebou máme další pokus nás "obelstít" změnou-nezměnou vedení.
  4. Troufnu si odhadovat, že na opuštění funkcí nepomýšlejí vážně ani teď, protože určitě při pohledu "shora" dopředu mohou spočítat, jak to na jednání ústředního výboru asi dopadne. Vědí dopředu, že Skála nemůže přijmout funkci místopředsedy v uvedené sestavě. A už teď vědí, jakou proti němu následně spustí palbu, když jim projde setrvání ve funkcích kvůli nezvolení té sestavy, znamenající výměnu-nevýměnu. Nejspíš nás budou bulíkovat, že Skála zavinil, že nové vedení nebylo zvoleno. Jediné řešení, které dává smysl je, aby za vedení nesli spoluodpovědnost Konečná a Skála. Nemám v této chvíli tušení, kolik lidí v ústředním výboru si tohle uvědomuje. Jednání se ani kvůli koronavirovému omezování nakonec nemusí konat, ale pokud se konat bude, půjde o každý hlas. I o hlas našeho člena ÚV. Proto o tom zde píši a doufám, že to pochopí.

2020 12 23 03o říkám jasně a otevřeně a přeji nám, aby to tak proběhlo, že K. Konečná a J. Skála v roli místopředsedů začnou dělat to, co nás v reálné politice udrží. A mimochodem a jen tak na okraj, pokud to někomu nedochází, jde i o to, zda budeme mít i nadále naději působit v různých komisích a pozicích v samosprávě. Protože po  dalších prohraných, tentokrát parlamentních volbách, už si neškrtneme ani v následujících volbách obecních. Se všemi důsledky. A pak už nám z celé politické práce zbude asi jen to, abychom se na prvního máje sešli v úzkém kruhu pamětníků u piva. A to bude tak asi všechno.  Celý politický vliv kdysi mocné komunistické strany. Jen nějaká parta zainteresovaných v Praze, která už má patrně plán, si bude muset umět poradit s pozůstalým majetkem.

2020 12 22 03okud nenastane žádoucí změna ve vedení, všechno naše snažení ztrácí smysl a půjdeme k radosti všelijakých pirátů, modrých ptáků, černoprdelníků a socanů úplně do kytek. Tak to prostě je. Taková je naše odpovědnost.

Se soudružským pozdravem Jindřich Kania

Please publish modules in offcanvas position.