Přišlo nám do pošty, aneb Naléhavá výzva

Velmi vážení soudruzi, soudružky, přátelé,

16. ledna se snad má sejít vedení strany, na tomto plénu se má snad řešit výměna vedení strany, měla by se řešit otázka kolem termínu sjezdu KSČM. Po volbách roku 2017 jsem dopisem požádal V. Filipa aby on a celé jeho vedení odstoupilo. A uvedl jsem i důvody, fakta, pro která by měli své posty opustit.

2021 01 03 02estalo se tak, vedení strany sedí ve svých křeslech dál a vede politiku, kterou je odvést KSČM z parlamentu a vůbec z politického prostředí.

Myslím, že volební preference mluví jasně a zřetelně. Nehodlám a ani nebudu současné vedení strany podrobovat kritice, to by byla ztráta času. Spíše se sám sebe ptám, co a jak udělat pro dobro strany. A tady vidím několik hlavních témat.

Za prvé: Ve vedení strany by se měl ocitnout PhDr. Josef Skála, věřím, že pod jeho vedením by se razantně změnil styl práce strany.

Za druhé: Je nanejvýš nutné, aby strana předstoupila před voliče s jasným, srozumitelným a hlavně „proveditelným“ programem. Nesmíme předstoupit před voliče s kecy a blafy, chcete-li hesly typu „Myslím to upřímně“, „Vyženeme dinosaury“, „Ano, bude líp“..., myslím, že těchto hesel a výkřiků už mají voliči dost. Už jim nikdo nevěří. Vzpomenu-li jen Babiše a jeho výkřiky o tom, že zatočí s korupcí... mám pocit, že se mu tento slib jaksi vymknul z rukou. Ano, bude líp... jen jde o to, komu bude líp.

Za třetí: Strana musí klást největší důraz na poctivost ve své práci. Jedině tak bude schopna obnovit důvěru svých voličů. Pokud by se do vedení strany dostal PhDr. Josef Skála, bude celé vedení a nejen vedení čekat nekonečná mravenčí práce na nápravě toho, co současné vedení způsobilo. Strana se bude vyhrabávat od nuly, o to to bude těžší.

Současné elity na politické scéně se vyhřívají v záři reflektorů, mají luxusní vozy, luxusní vily, atd. Vychutnávají si svých pět minut slávy a občan? Ten je jaksi nezajímá. A až si svých pět minut vychutnají, zmizí v propadlišti dějin a za rok, dva, už si na ně nikdo nevzpomene. Akorát po nich zůstal a zůstane neskutečný svinčík. Kdo si dnes vzpomene na šéfa Věcí veřejných, Topolánka, Paroubka?

Dost jsem odbočil, témat, která by měla strana zvednout, těch leží na ulici víc než dost. A kdo jiný než KSČM by měl tato témata zvednout. Ostatní strany je nezvednou, na to nemají odvahu, nemohou to udělat, protože mají máslo na hlavě, jedni slouží Sorošovi, druzí sudeťákům, třetí Vatikánu.

2020 12 22 08no, budeme stát na pomyslné startovní čáře, budeme se vyhrabávat od nuly, možná první roky neuspějeme tak, jak bychom si přáli, ale o to víc musíme dřít a dřít a až lidé uvidí, že pracujeme poctivě, že nemeleme jen pantem, že děláme pro lidi, pak se k nám lidé vrátí. O tom nehodlám diskutovat.

2020 12 22 08právě proto a nejen proto, je tak nutné, aby současné vedení strany odstoupilo. Rozumím tomu, že se jim moc nechce, žijí si v jakési ulitě, kde je jim dobře a strana? Ta nás nezajímá. Snaží se pro sebe získat ještě co nejvíce času, žonglují s termínem sjezdu, mlží, lžou, a o to více je jejich působení ve straně víc než tragické.

2020 12 22 08když už tedy jim neleží na srdci osud strany, osud České republiky, tak se pojďme my všichni spojit a podpořme lidi, kteří by měli současné vedení nahradit. Nikdo jiný to za nás neudělá. Nedopustme, aby strana skončila na smetišti dějin. Je to v nás, je to o nás. Nesmí se stát, že by na naší politické scéně nebyla levicová strana, že by neexistovala KSČM, to už bychom rovnou mohli odvézt klíče od republiky Posseltovi, Sorošovi a jim podobným šmejdům.

Vždyť.... Čechy krásné, Čechy mé, ......nádherná píseň

S přátelským pozdravem
Mirek Suchopár

Please publish modules in offcanvas position.