NEVEŘEJNÁ DISKUSE    Dotazy a příspěvky ke zveřejnění nám zasílejte na e-mail nas-restart@yandex.comZa provozování webu se musí platit, prosíme případné dárce o příspěvek na účet 0529639103/0800. Děkujeme!

Názor správce webu NÁŠ RESTART k situaci v KSČM

Zdravím všechny čtenáře,
levicové a vlastenecké příznivce webu NÁŠ RESTART.

Reaguji na dnešní článek «Kam jsme došli?», s jehož obsahem se plně ztotožňuji. Rád bych upozornil, že pro obdobné příspěvky máme na webu rubriku «Debata k věci». Své vlastní články či názorové příspěvky (posílejte je na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) náš web v uvedené rubrice rád zveřejní. Má-li někdo zájem se vyjádřit v uzavřené části našeho webu, pak lze tak učinit ZDE.

Nechci tentokráte uvádět na přetřes to, co náš web zveřejnil v podání nejednoho autora již mnohokrát. Nemusím tak vysvětlovat, že KSČM směřuje na smetiště dějin, stejně jako i ČSSD, tedy, obecně vzato, celá levice v ČR. To, že kolikatery volby po sobě se propadáme níž a níž, že nám reálně hrozí, že v dalších parlam. volbách neprolomíme pětiprocentní kvórum, rovněž tak netřeba vysvětlovat. Konec konců, především proto vznikl NÁŠ RESTART, aby skrze webové články a názory na daný stav věcí se hrozivá situace české levice řešila a ne aby se po dlouhá léta obcházela stranou.

Nicméně, nelze tak učinit, pokud nejen levice jako celek, ale zejména pokud samotní členové KSČM, tedy i příznivci platformy NÁŠ RESTART, nebudou vnášet své vlastní postoje k vyvíjející se mimořádně nepříznivé situaci hrozící tím, co nastalo u našich východních sousedů na Slovensku, kde pojmy komunista a levice ve společenském povědomí ─ takřka zcela vymizely.

Autor článku «Kam jsme došli?» PhDr. Josef Albrecht nastolil vysoce zavážné téma, které bych nazval asi jako "kde není spojení, není ani velení". Spojme se proto všichni, lidé dobré vůle, abychom společně na našem webu NÁŠ RESTART posoudili společný postup v rámci ZÁCHRANY ZEMĚ ČESKÉ před konečnou zkázou. Bez vzájemné diskuse, ve stylu rubriky «Dotazy a odpovědi» na našem webu, se veškeré naše snažení o nápravu věcí změní v prach a popel.

Nelze proto donekonečna trpět dogma stranických sekretariátů, ať už v KSČM či v ČSSD, že názorové proudy nemají právo na život. Byl to přece samotný ÚV KSČM, jenž se vyjádřil v průběhu nejedněch politických debat na téma, zda většinový nebo poměrný volební systém ve smyslu, že v úvahu přichází jedině poměrný volební systém.

Pak se ale ptám, PROČ uvnitř KSČM poměr názorových proudů nemá své místo, když v parlamentu ANO? Mně tahle stranická schizofrenie jen utvrzuje v názoru, že vedení nejen naší strany, ale také ČSSD, NEMÁ opravdový zájem na řešení blížící se celospolečenské tsunami, ale jen a pouze že má zájem o vlastní prospěch, doslova ve smyslu ať se děje, co se děje.

16. srpna 2019, V. Václavík