Rusko a C-19: před parlam. volbami v září pohoda. Po volbách nejhorší na světě. Pozoruhodné

2021 08 03 02Sovětskaja Rossija
(nezávislé nár. noviny)
ZDROJ (překlad a úvaha Našeho Restartu)

Začínám si všímat velmi podivného faktu. "Hrůzy" kovidu nějak "záhadně" vždy ztrácí svou sílu před volbami, po volbách, neméně tak "záhadně", vše zcela naopak, tj. prudký nárůst téměř až na úroveň válečných hrůz.

K této úvaze mne dovedl jeden z posledních článků v mých oblíbených novinách Sovětskaja Rossija. Mám na zřeteli článek "Kovid trhá rekordy v Rusku. První místo na světě podle denní úmrtnosti." Navzdory mé tradici jsem se tentokráte rozhodl článek nečíst až do samého konce, protože tyhle hlášky se mi začínají nemálo zajídat.

V duchu hlasu lidu, hlasu božího, jsem raději zabrousil pod článek dolů, mezi diskutéry, abych se poučil, jak to vidí běžní Rusové, tedy pravidelní čtenáři oněch ruských novin. A dlužno poznamenat, že dobře jsem učinil, ostatně, posuďte sami. Mj. tam stojí, cituji:

  • Zde vidíme výsledek stání otroků v dlouhých frontách před volebními místnostmi pod bičem propagandy.
  • Hodnota těchto informací je nulová. Manipulace se statistikami může dosáhnout jakéhokoli ukazatele. Vědecký přístup zde není větší než v náboženském kacířství.

Ten druhý citát mi připadá obzvláště přiléhavý stavu věcí. Tím více, že tam o kousek dále jiný diskutér napsal k Číňanům toto, cituji:

Všimněte si, že Číňani mají nemocných na jeden a půl miliardy ne více než 20 osob, a to ani zdaleka každý den, zato u nás, v Rusku, to dělá až 25 tisíc nemocných denně navíc na 140 miliónů všeho obyvatelstva.

Nu což, proti gustu žádný dišputát, KRÁSNÁ SLOVA! Řečeno vše podstatné bez sáhodlouhých keců! Jak jsem uvedl v záhlaví mé krátké úvahy k situaci v Rusku ─ před parlam. volbami v září pohoda. Po volbách nejhorší na světě.

DOVĚTEK

Zbývá poslední. Počkat na výsledek našich voleb do českého parlamentu, abychom srovnali naši realitu s tou ruskou skutečností. Protože u nás před volbami, obdobně jako i v Rusku před třemi týdny, kovid ve sdělovadlech rovněž tak nekraluje, dokonce i bulvár výrazně ubral plynu. A po volbách? Bude další tsunami jako nyní v Rusku? To brzy uvidíme.

Náš Restart

Please publish modules in offcanvas position.