K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Válka soudruhů aneb co zveřejnil portál Euro.cz dne 15.7.2019

2019 07 15 032019 07 15 04vnitř komunistické strany to už delší dobu vře. Na kordy jsou předseda Vojtěch Filip a bývalý místopředseda Josef Skála, který už Filipa dvakrát neúspěšně vyzval v boji o předsednické křeslo. V partaji Skála reprezentuje ortodoxní křídlo na rozdíl od pragmatického Filipa.

Skála Filipa veřejně i vnitrostranicky kritizuje za úpadek strany a horší volební výsledky. Filip zase Skálu podezírá z kolaborace s "pravicovými silami". Skála má totiž podle informací Odposlechu velmi blízké vztahy nejen s Tomiem Okamurou, s nímž si tyká, ale také s europoslanci za SPD Ivanem Davidem a Hynkem Blaškem. S oběma velmi rád upozorňuje na "zločiny útočného paktu NATO".

Podle informací Odposlechu je aktuálně KSČM názorově rozdělená právě na Filipovo a Skálovo křídlo. Oba disponují zhruba stejnou podporou svých soudruhů.

Otázkou je, jestli bude za pár měsíců ještě o co bojovat. Komunistům za posledních 15 let klesl počet členů na třetinu a aktuálně se ve volebních modelech pohybují na hranici volitelnosti do Poslanecké sněmovny. Soudruh Skála ale může být v klidu, v SPD má vždy dveře otevřené.