Je snad vyvěšování tibetské vlajky adorací sadistického otrokářského mučení?

2021 01 10 14talo se u nás už takovou nepsanou tradicí vyvěšovat na budovy (i na budovy státní, úřední) tibetskou vlajku. Iniciátoři těchto snah se zřejmě domnívají, že tímto krokem demonstrují jakési volání po rovnoprávnosti, svobodě a demokracii. „Chudák utlačovaný hodný Tibet pod nadvládou zlé Číny“, myslí si zřejmě. Bohužel ani netuší (anebo to snad vědí?), že tím skutečné „demokracii“ prokazují tak trochu „medvědí službu“…

2021 01 03 02ebudu si nalhávat, že život v Číně je zcela svobodný a „lidský“. Nebudu ani obhajovat pragmatické zájmy některých mocností (např. USA), které dlouhodobě udržují „politicky korektní vztahy“ s Čínskou lidovou republikou.

2020 12 22 03ouze se veřejně zeptám, zda si reprezentanti úřadů, jež patří všem občanům, vyžádali souhlas všech občanů s tímto rádoby „gestem“ – např. alespoň získáním prosté většiny v nějakém referendu.

Nebo se jedná o jakýsi „nadřazený pocit“, projev jejich arogance, kdy si samozvané elity dovolují mluvit „jménem všech“?

Mým jménem však nehovoří. Nejedná se tedy z jejich strany o „prezentaci názoru všech občanů, jež mají zastupovat“.  Můj souhlas nemají! 

Že ho ani nepostrádají, je mi jasné. Ale proč se ani v rámci ostatních politických subjektů v zastupitelstvu nenajde alespoň jeden znějící hlas skutečné opozice?

Nechť si každý obyvatel města položí sám pro sebe otázku: „Je Tibet skutečně územím, které má být mým vzorem svobody a demokracie?“ Na tento dotaz si každý občan města musí odpovědět zcela sám dle svého vlastního svědomí.

Za sebe říkám jasné NE!

Území, které před rokem 1959 mučilo své vlastní zotročené obyvatelstvo (= 95 procent Tibeťanů) – např. sadistickým vypalováním očí zaživa, pro mě osobně není symbolem demokracie ani humanity. Tibet byl otrokářskou despotickou feudální tyranií.

Je tedy na místě prostudovat o Tibetu více poznatků a odhalit tak „více pravd“ – ne jen tu jednu „populární a propagandistickou“.

Za adoraci tibetských (sadistických a nelidských) otrokářských praktik, realizovanou vyvěšováním tibetské vlajky, se tak osobně velmi stydím!!!

2020 12 23 12ěstská reprezentace by si měla uvědomit, že svým „politickým aktivismem“ – často velmi kontroverzním – NEUPLATŇUJE „morální mandát všech občanů města“, neboť žádný takový mandát nevlastní. 

Mgr. Marek Adam
Táborští vlastenci
Aliance národních sil