Byznys se totiž šíří ruka v ruce s demokracií jako hodně zlá rakovina

►Přišlo nám do pošty k současné společenské situaci.

2020 09 08 01akový pan Vystrčil má dojem, že si narovnal páteř. A o čem to vlastně celé je, tato komedie? Je přesně o tom, o čem je celá protičínská či protiruská propaganda. Je to o tom, o čem byl i náš sametový podvod. O tom samém, o čem byly fiktívní chemické zbraně v Iráku, o čem byl Bělehrad, kde krvavá Albrigt vydělala milióny.

Je to o tom, jako majdan či dnešní pokusy o stejný majdan v Bělorusku. Pořád je to o tom samém. O penězích, o byznysu nenasytných kapitalistů.

Amerika má prý téměř dokonalou demokracii. Ano, zcela dokonalou, protože už dokonala. Není tam už z čeho ždímat a vycucávat lidi, tak se zákonitě tato demokracie musí šířit světem, aby vůbec přežila.

Jen proto musel přijít taky listopad 89. A nebo někdo skutečně ještě věří, že někomu z kapitalistů záleželo na tom, jaký máme režim? Že jim záleželo na nějakých lidských právech? Ne, nezáleželo a nezáleží. Stejně jak jsou jim u prdele nějaká lidská práva v Číně či v Bělorusku, či dokonce v Rusku. Jediným důvodem pro tyto všechny propagandy a embarga je jen a jen byznys.

Kdysi jsem četl argument, že když ti vadí USA, tak proč jsi na americkém FB? Tak já bych se zeptal, když ti vadí Čína, tak zahoď mobil, televizi, počítač a vyhoď půlku svého šatníku atd atd. Protože za vším je Čína. No a otázka je, kde se to tu a v celém světě bere, když nikdo nechce nic mít s Čínou? U nás přišel Petrof o pět miliónů. To je však jen malinkaté zrníčko, které nezrujnuje ani samotnou firmu Petrof. Akorát, že teď ty věci, které jsme mohli mít přímo z Číny, koupí západní byznysmeni a nám je prodají trochu dráž.

Pan Vystrčil se tetelí blahem, jaký je hrdina s rovnou páteří, ale přitom jen světu ukázal, jak je hloupý. Věřím tomu, že se západní byznysmeni řechtají, až se za břicha chytají nad touto hloupostí. A když mu tleskají, tak jen proto, že jim udělal službu v byznysu.

Oni totiž na rozdíl od Vystrčila vědí, že být kamarád s Čínou neznamená žádné vazalství, ale dobrý byznys a o ten jde vždy a všude. Demokratická politika je taky hlavně jen o byznysu a právě proto byl i Irák, Jugoslávie, Ukrajina i Bělorusko. Vše jen o byznysu.

Byznys se totiž šíří ruka v ruce s demokracií jako hodně zlá rakovina. Požírá jednu buňku za druhou. Jeden orgán za druhým. A šíří se proto, aby měla co žrát. Co bude, až se ji podaří sežrat všechny buňky? To snad víte sami. Přijde zákonitě kolaps. Právě proto jsou byznysmeni jako rakovina čím dál víc agresivnější. Ze strachu, že už brzo nebude co žrát.

Žel nejen u nás má tato rakovina nemálo příznivců a slouhů. Takže, pokud si pan Vystrčil myslí, že narovnal páteř, tak se plete. O co víc ji narovnal vůči Číně, o to víc ji ohnul vůči Západu. Ne, nenarovnal, jen ji zkroutil jiným směrem a o tom to je. Za vším hledejte jen prachy a na vše dojdete i sami.

Josef 8.9.2020